Najlepsze firmy tylko u nas! :: wwwi.pl

Robtom - wynajem rusztowań

Robtom

Na większości placów budowy i w czasie prac konserwacyjnych potrzebne jest użycie rusztowań elewacyjnych, a ich dzierżawa przeważnie stanowi pokaźną część kosztów projektu. Z tego powodu warto mieć świadomość, czym powinno cechować się profesjonalne przedsiębiorstwo oferujące montaż rusztowań.

Robtom to firma oferująca wynajem rusztowań. Po pierwsze trzeba zapoznać się z dokładną ofertą przedsiębiorstwa. Najbardziej korzystną opcją jest wybór firmy, której usługi są na tyle wszechstronne, aby nie angażować kilku różnych podmiotów. Wybór jednej firmy do wynajmu, transportu oraz montażu oznacza zredukowanie wysiłku logistycznego i oszczędność. Dzięki tej decyzji nie będzie powodu, by martwić się o żaden element związany z pracami, nawet własnoręczny transport rusztowań. Warto mieć świadomość, że niektóre firmy, przykładowo: Robtom sp. z o.o., świadczą także usługi przy pracach elewacyjnych.

Istotnym kryterium wyboru firmy, której specjalnością jest dzierżawienie rusztowań elewacyjnych, wydaje się stopień wykwalifikowania jej pracowników. Nie chodzi tu tylko o osoby, które na budowach będą stawiać konstrukcję. Z fachowcami powinniśmy mieć do czynienia na wszystkich etapach współpracy z firmą: od pierwszego kontaktu, aż po przekazanie protokołu odbioru, stworzonego przez odpowiedniego pracownika. Poza tym, w toku dzierżawy spotkamy się z m.in. konsultantem, który wyceni usługi. Uznane firmy w branży oferują również fachową pomoc, zarówno w zakresie samego sprzętu, jak i przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.

Równie ważne co sprawna ekipa jest to, czy przedsiębiorstwo posiada wszelkie wymagane przez prawo uprawnienia oraz atesty. Warto też zaufać firmom zatrudniającym wyszkolonych monterów, mogących pochwalić się doświadczeniem oraz zdobytymi uprawnieniami.

Normy to jednak jedynie jedna strona sprawy. Drugą są prawidłowo dobrane komponenty oraz solidne ich połączenie. Niezależnie od rodzaju rusztowań, muszą one przechodzić okresowe przeglądy.

Może się wydawać, że materiał lub marka rusztowań nie mają większego znaczenia. Nie jest to jednak prawda. Przykładowo, obecnie szeroko używane są rusztowania aluminiowe, które charakteryzują się odpornością oraz lekkością. Należą do nich np. rusztowania Plettac i Layher produkty naprawdę prestiżowych liderów na rynku. Jeśli przedsiębiorstwo oferujące wynajem rusztowań prawidłowo je konserwuje oraz przeprowadza przeglądy, sprzęt nie ma prawa zawieść, nawet w niełatwych warunkach. Poza tym, systemy znanych przedsiębiorstw przeważnie są przyjazne w montażu, co wpływa na szybkość robót.

Jeszcze jedną cechą dobrego przedsiębiorstwa wynajmującego oraz montującego rusztowania jest trzymanie się terminów. Każda osoba, która działa w firmie budowlanej dobrze wie, iż czas to pieniądz. Opóźnienia z reguły mogą przełożyć się na wymierne straty i niepokój wokół inwestycji. Z tego powodu najlepsze firmy, takie jak Robtom sp. z o.o., nie lekceważą uzgodnionych terminów. Ich pracownicy wiedzą, że należy skonstruować realistyczny harmonogram prac. Dzięki temu żadna ze stron nie naraża się na straty będące wynikiem opóźnień.

Montaż rusztowań powinien również odbywać się szybko. Na to z kolei wpływa fachowość całej ekipy, doświadczenie, typ rusztowań i in. Warto zauważyć, że niektórzy producenci (np. Plettac) szacują, ile metrów kwadratowych może kosztować specjalista. Wartości skrajne są jednak bardzo szerokie, dlatego, że każda budowa cechuje się czymś innym. Nie mniej ważny wydaje się demontaż rusztowań. Powinien być wykonywany zgodnie z harmonogramem, szybko i skutecznie, tak, aby nie hamować kolejnych etapów prac.

Należy podkreślić, że rusztowania używane są w różnych sytuacjach, a budowanie wieżowców jest jedynie przykładem ich zastosowań. Fachowa firma docenia każdego klienta. Bez znaczenia, czy ma z nim wznosić centrum handlowe, czy odnawiać sufit w wysokiej hali. Docenia też lojalność. Choćby atrakcyjnymi rabatami dla powracających klientów.

ROBTOM

Ogrodowa, 55a, Pyrzyce, 74-200, PL

Telefon: + 48 506 023 511

© 2002 wwwi.pl